ZIELONY GRUNWALD

Plewiska ul. Grunwaldzka

Plewiska są dzielnicą Poznania usytuowaną na południowy zachód od poznańskiego Junikowa, zaś ich niepodważalnym atutem jest kameralny charakter połączony z bliskością centrum Poznania.
„Zielony Grunwald” to nowy projekt powstający w Plewiskach w zasięgu ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej. Inwestycja składa się z dwóch szeregów domów jednorodzinnych wraz z garażami. W każdym szeregu zlokalizowano 10 nowych trzykondygnacyjnych domów na sprzedaż o powierzchni użytkowej od 121,94 m2 do 125,67 m2. Każdy z domów wyposażony jest w przestronny taras i balkony oraz przynależną do niego część rekreacyjną (teren zielony). Komfort życia w inwestycji podnosi zamknięty charakter osiedla oraz przypisany dla każdego domu garaż i zewnętrzne miejsca parkingowe. Największym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Położenie osiedla „Zielony Grunwald” zapewnia możliwość sprawnego dostępu do zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów handlowo-usługowych, placówek edukacyjnych, ośrodków zdrowia i centrów sportowych co sprawia, iż jest to wygodne miejsce do życia. Z drugiej strony projekt graniczy z tzw. „wietrznią”, co gwarantuje brak sąsiadującej zabudowy.

86729749_626955704515087_8791920409940328448_n

Komunikacja

Najważniejszą arterią w Plewiskach jest ulica Grunwaldzka, przy której znajdują się obiekty handlowo-usługowe (obiekty handlowe sieci LIDL, Piotr i Paweł, Biedronka) oraz stacji paliw (ORLEN). Odległość do ścisłego centrum Poznania wynosi zaledwie 8 km, a dojechać tam można korzystając z komunikacji miejskiej – pętli Junikowo. Trwają też prace przygotowawcze do budowy wiaduktu kolejowego, który znacznie usprawni komunikację z Poznaniem. Problem ten zostanie rozwiązany w perspektywie 2021 roku poprzez wybudowanie wiaduktu pod torami kolejowymi. Pełna informacja pod adresem: www.pim.poznan.pl

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji „Zielony Grunwald” znajdują się placówki edukacyjne. Najbliżej położone to: Przedszkole Samorządowe Zielony Zakątek w Plewiskach, Przedszkole Publiczne Małe Talenty, Przedszkole Cztery Pory Roku, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”, otwarta w 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Prof. Wacława Strażewicza.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewniają położne w pobliżu placówki, tj.: Niepubliczny Zakład Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej Koramed oraz Niepubliczny Zakład Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej Twoja Przychodnia.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: Befit Clubs, Golden Gym, BS Inventing, Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Rezon, Szkoła Tańca Art. Dance oraz wielofunkcyjne boisko ORLIK.

You don't have permission to register